Журналісти Харкова та Костянтинівки долучились до Медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір»

Харків та Костянтинівка стали першими містами, після Києва, де був презентований медіарух «Медіа за усвідомлений вибір». Журналісти та громадські діячі цих міст також підписались під меморандумом Руху, засвідчивши цим готовність працювати відповідно до стандартів журналістики.

«Професію журналіста треба захищати, тому і виник цей журналістський рух. Я працюю в  журналістиці давно, і це не перший рух, до якого я долучилась. От, до прикладу, раніше був рух «Стоп цензурі», горизонтальний і неформалізований, члени якого робили публічні заяви, коли треба було захистити колег по професії і виходили на публічні акції протесту. Це працювало. Ми усвідомлюємо, що нас цього року чекають дві потужні виборчі кампанії, одна зі яких вже практично завершується. Ми хотіли започаткувати медіарух ще до початку виборів, однак нелегко було знайти компромісне рішення щодо тексту Меморандуму. Зрештою, у ньому зараз залишились ті пункти, якими вже просто неможливо знехтувати журналісту, які просто неможливо не виконувати.  Підписанти цього Меморандуму підтверджують, що не братимуть участі у виробництві та розповсюдженні джинси та чорного піару, і роблять це заради своєї аудиторії. Вони свідомі того, що їхні дії мають вплинути на усвідомлений вибір громадян. До Руху також долучились громадські організації, які зобов’язуються проводити чесні моніторинги, не викривлені, не на догоду власнику», – розповіла Світлана Остапа, заступниця шеф-редактора «Детектор медіа» зі зв’язків із громадськістю, головна редакторка сайтів «Суспільне мовлення», «Вибори та ЗМІ».

Члени медіаруху “За усвідомлений вибір” Світлана Остапа, заступниця редактора “Детектор медіа” зі зв’язків із громадськістю та Олексій Братущак, журналіст сайту Цензор.НЕТ

Олексій Братущак, журналіст порталу Цензор.нет, який також членом медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір», переконаний, що боротись з цензурою всередині редакції окремо взятому журналісту важко, і ця боротьба завершиться звільненням добровільним або ж вимушеним. Однак зовнішній вплив, як от через медіарух, журналіст вважає сильним засобом підтримки журналістів, які хочуть працювати відповідно до стандартів.

«Єдиним шансом допомогти зменшити негативні явища на кшталт цензури у редакціях, є зовнішній вплив. Коли починається зовнішній тиск, може дійти до того, що власник задумається, чи потрібен йому цей негативний хвіст, який супроводжує кожен ефір. А якщо на медіа тисне ще якийсь політик чи посадовець, то і публічно говорити про це, то ситуація теж може змінитись, бо політикам не хочеться мати такий образ, як людини, яка намагається нечесно впливати і тиснути», – додав Олексій Братущак.

Представники Медіаруху Гайгисиз Гелдієв, Світлана Остапа та Олексій Братущак

Гайгисиз Гелдієв, екс-продюсер телеканалу ZIK та Громадського телебачення, член медіаруху «Медіа за усвідомлений вибір», додав, що дотримання журналістських стандартів має наслідком довіру аудиторії, і це сильний аргумент для інвестора, що потім не порушувати стандарти і не втрачати цю здобуту довіру.

Володимир Носков, продюсер Українського радіо, Харків
Презентація Медіаруху в Костянтинівці
Журналісти Костянтинівки: Кристина Оніпченко, Бредіхін Ігор, Володимир Березін

До Медіаруху долучились:

 • Наталія Курдюкова, ГО «Харківський кризовий медіа-центр»
 • Олена Лептуга, медіа-група «Накипіло», Харків
 • Володимир Носков, Українське радіо, Харків
 • Ганна Соколова, «Белсат»
 • Павло Стех, «Белсат»
 • Євген Маслов, журналіст, Харків
 • Юрій Чумак, громадський омбудсмен ГМ «ОПОРА» в Харківській області
 • Березін Володимир, журналіст газети «Провінція», Костянтинівка
 • Бредіхін Ігор, журналіст газети «Провінція», Костянтинівка
 • Поколенко Наталія, журналістка ІА «Вчасно»
 • Оніпченко Кристина, журналіст сайту 06272.com.ua.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *