Найважливіше в медіасфері за рік війни: погляд Наталії Лигачової

До Всесвітнього дня свободи преси, який відзначають 3 травня, Радіо Свобода поспілкувалась з головою ГО “Детектор медіа” Наталією Лигачовою про найважливіші події, що відбулися з медійною сферою в Україні за рік повномасштабної війни.

Голова ГО «Детектор медіа» Наталія Лигачова зазначає, що одним з викликів дл медійників були проблеми з доступом медійників до зони бойових дій. Зрештою відбулась неофіційна зустріч в Офісі президента та представників медіа, на якій домовилися про доступ до фронту.

«Хоча ніяк офіційно це не оформилося. Грубо кажучи, сказали, що ви працюєте, а ми не будемо сурово наказувати вас за це. Треба більше натиснути, щоб були офіційні зміни щодо доступу», – коментує Наталія Лигачова.

Наталія Лигачова вважає, що відбулася монополізація телеефіру державою.

«З одного боку, туди увійшли провідні телеканали. З іншого, витіснили опозиційні, як Прямий, 5 канал і Еспресо. Воєнний час дозволяє державі навіть націоналізувати приватні телеканали, але цього не відбулося. І в цьому плюс. Тобто є монополізація, але немає націоналізації, якогось суттєвого регулювання державою онлайн-медіа», – зазначає Наталія Лигачова.

Лигачова згадує і Закон про медіа, який прийняли під час воєнного стану, як одне із зобов’язань для вступу в ЄС.

«Ми розуміємо, що зобов’язання для вступу в ЄС передбачають надання можливості для свободи слова, а не звуження. До війни уряд відмовлявся слухати критику і медійників, а під час війни практично всю цю критику врахували», – каже Наталія Лигачова.

Наталія Лигачова бачить тенденцію до зростання популярності Telegram і вважає її проблемою.

«Влада почала активно його використовувати і тим самим сприяла популяризації. Телеграм-канали найбільш оперативно і швидко дають інформацію, але це анонімні канали. Навіть якщо не анонімні, вони не перевіряють інформацію і не чекають офіційних повідомлень. Самі медіа вже користуються телеграм-каналами, не перевіряючи інформацію. Так вони не сприяють, щоб у суспільстві вироблялися навички критичного мислення», – каже голова ГО «Детектор медіа».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *