Онлайн-школа «Якісний дебют у журналістиці 2.0» почала свою роботу

12 червня стартувала онлайн-школа «Якісний дебют у журналістиці 2.0» від ГО «Детектор медіа».

Це вже третя школа, яку «Детектор медіа» організовує за цією концепцією. Перша відбулась навесні 2021 року, а друга ― влітку 2023-го.  До навчання в 2024 році організатори обрали 27 учасників з 205 заявок.

Голова ГО «Детектор медіа» та шефредакторка однойменного інтернет-видання Наталія Лигачова у своїй вітальній промові навела приклади з досвіду роботи ньюзруму «Детектор медіа», аби студенти розуміли, на що треба звернути увагу в навчанні і побажала плідного, цікавого і корисного навчання: «В тому, що від нас будуть найкращі спікери і знання для вас, я абсолютно впевнена. Ваша задача – взяти для себе з цього навчання по максимуму», зазначила експертка.

Авторка курсу та менторка школи Ірина Малихіна підкреслила: «Наші курси – це неформальна освіта. Але, як правило, вона дає більше для професійного розвитку і бонусів, ніж формальна. Не соромтесь ставити питання, перепитуйте лекторів, просіться до них на стажування. Бажаю вам по завершенню Школи зробити свій перший крок до власної кар’єри».

В перший день навчання студенти поспілкувалися з Федором Скрипником про стандарти журналістики та прослухали лекцію про інтерв’ю журналістки «Радіо Свобода» та Radio NV Власти Лазур.

Лекторами Школи під час наступних модулів стануть, зокрема: 

  • Альона Романюк ― засновниця антифейкового проєкту «НотаЄнота» та викладачка Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка, 
  • Анастасія Руденко ― шефредакторка онлайн-видання «Рубрика» та координаторка медіамережі «Вікно відновлення»; 
  • Алла Скорик ― шефредакторка північно-східного хабу Суспільного; 
  • Лариса Денисенко, письменниця, теле- та радіоведуча, правозахисниця; 
  • Тетяна Трощинська, очільниця департаменту стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту на Суспільному;
  • Андрій Яницький, директор з розвитку сайту та цифрових платформ «Еспресо» та інші. 

Навчання відбувається в Zoom у форматі чотирьох дво- або триденних модулів із проміжками у 2–3 тижні. Кожен модуль включає лекції, аналіз домашніх завдань, онлайн-зустрічі з досвідченими медіафахівцями. Протягом навчання кожен учасник/-ця за допомогою ментора працюватиме над власним матеріалом в одному з трьох запропонованих текстових жанрів: репортаж, аналітична стаття або інтерв’ю.

Авторка курсу і менторка школи — Ірина Малихіна.  Ірина 1994 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Професійний досвід — від репортерки до шефредакторки — здобувала на Першому національному, телеканалах «1+1», «Інтері», СТБ, ТРК «Україна», «Радіо Свобода» тощо. Окремий рядок біографії — робота продюсеркою київського бюро міжнародної інформаційної агенції Reuters (1994–1999). У 2014–2018 роках — керівниця Служби новин телеканалу «112 Україна», у той час випуски новин телеканалу були в топі моніторингів з дотримання стандартів журналістики в медіа. Звільнилася за власним бажанням у 2018-му, після зміни власника каналу. З 1 вересня 2023 року — шефредакторка регіонального мовлення Суспільного. Працює також як медіаконсультантка та медіатренерка.

ГО «Детектор медіа» запустила «Школу якісних медіа» у 2018 році. Відтоді втілено масштабні навчальні проєкти для білоруських блогерів і журналістів, для українських відеоблогерів, для українських тележурналістів та журналістів-початківців. Раніше організація «Детектор медіа» розробила навчальні онлайн-курси для журналістів та для широкої аудиторії, зацікавленої у підвищенні свого рівня медійної грамотності.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *