Вадим Міський: “Операційний центр Telegram знаходиться в ОАЕ, що дозволяє його менеджменту уникати розмов про дезінформацію”

З початку повномасштабного вторгнення телеграм-канали фактично  перебрали на себе функції ЗМІ і стали одним із ключових джерел новин приблизно для 60% українців, посунувши і телевізор, і медіа. Але разом з новинами у телеграм поповзли і фейки та ворожа пропаганда, про що не раз заявляли і українські спецслужби, і журналісти-розслідувачі.  Чому телеграм став благодатним розсадником дезінформації, як вона поширюється та як захиститися від неї, аналізували журналісти видання Куншт.

Однією з проблем, пов’язаних з контентом телеграм-каналів, є відсутність юридичних можливостей впливу на тих, хто розповсюджує протиправний контент.

Вадим Міський, програмний директор ГО «Детектор медіа», пояснює:

«Google, Youtube, Facebook, Twitter зареєстровані в країнах з розвиненою демократією, і через це політики та суспільства цих країн постійно спонукають їх звертати увагу на розповсюдження дезінформації — запрошують в Конгрес, виписують штрафи тощо. Операційний центр Telegram знаходиться в ОАЕ, це дозволяє його менеджменту уникати розмов про дезінформацію».

Нагадаємо, за дослідженням соціологічної групи «Рейтинг», за рік повномасштабного вторгнення Росії українці стали вчетверо частіше черпати новини з каналів у телеграмі та вайбері. Популярність журналістських медіа та месенджерів серед українців на сьогодні практично однакова.

Дослідження Internews свідчить, що станом на листопад 2022 року 74% українців отримують новини з соціальних мереж, а найпопулярнішими джерелами новин для українців під час війни є «Труха», «Блискавка» та УНІАН.

За даними цього ж дослідження, 32% українців дивляться телемарафон «Єдині новини», і майже всі з них довіряють йому. Загалом телебачення використовують для отримання новин 36% українців. При цьому під час повномасштабної війни зросла аудиторія регіональних медіа всіх видів – телебачення, друкованих видань, радіо та інших.

За даними КМІС, українські ЗМІ за 2022 рік зуміли переламати негативний баланс довіри серед українців. На сьогодні українським медіа довіряють 57% громадян, що на 43% більше, ніж кількість тих, що не довіряють. При цьому найбільшу довіру українців мають Збройні сили, президент Володимир Зеленський та волонтери.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *