Відбувся останній модуль онлайн-школи «Якісний дебют у журналістиці 2.0»
25-26 липня відбувся останній, четвертий, модуль онлайн-школи «Якісний дебют у журналістиці 2.0» від ГО «Детектор медіа».
Під час цього модуля студенти поспілкувалися з директоркою департаменту стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту Суспільного Тетяною Трощинською, шеф-редакторкою Північно-Східного хабу Суспільне.Медіа Аллою Скорик, арт-оглядачкою Лєною Чиченіною та фактчекеркою Альоною Романюк.
“Я уявляла собі, що у Школі отримую якісь корисні знання, які заповнять мої прогалини, але у висновку це значно більше, досвід, який я вже беру в свою роботу. Наприклад, лекція “Чого хочуть редактори” зараз допомагає розуміти, чому не страшно, якщо редактор виправляє твій текст, що це радше цілком правильно і нормально. Складно виокремити те, що запам’яталося найбільше, бо кожен експерт та експертка були цікавими та до них завжди кортіло поставити питання. Але мої фаворити – це Денис Бігус, Христина Гаврилюк та Анастасія Руденко, бо саме вони наштовхнули на усвідомлення, де саме я хочу себе реалізувати. Зі школи я взяла те, що мені потрібно робити на практиці, навіть той самий пітчинг тем для матеріалів був для першим таким досвідом. Окрім всіх знань та досвіду, який я набула за час школи, було приємно познайомитись з іншими талановитими журналістами, які так само тільки починають свій шлях”, – каже учасниця Школи Олександра Максименко, підбиваючи підсумки навчання.
Її колега Маряна Панчак про досвід навчання у Школі говорить так: “Школа допомогла мені зрозуміти важливу річ: що журналістика це не завжди легко і не так, як ми собі уявляємо, а особливо українська журналістика в умовах воєнного часу. Дуже потішили спікери. Перше і найважливіше, що мені сподобалось – це те, що вони розказували про свою справу такою, як вона є, з усіма викликами і проблемами. Це були люди – майстри своєї справи, які щиро і завзято ділились своїм досвідом у тій чи інші сфері та давали круті поради. Вони показали, як працює журналістика ізсередини і як робляться матеріали, які згодом набирають чимало переглядів, прочитань та прослуховувань. Закінчу цей відгук словами, які відгукнулись. Їх сказала на лекції Тетяна Трощинська: «Ви можете добре виконувати свою роботу лише в тому випадку, коли ви любите те, що робите».
Авторка курсу і менторка школи Ірина Малихіна зазначає: “Кількість поданих заявок на участь в Школі та активність відібраних слухачів свідчать – запит на неформальну освіту у майбутніх журналістів є. Звісно, найбільше початківці зацікавлені в практиці. Тому порада йти і пробувати свої сили, прокачувати скіли в реальних редакціях незмінна. Але й формат лекцій, презентацій і просто спілкування з журналістами-профі для тих, хто хоче такими стати, також дієвий. Принаймні, це чесний погляд на реалії журналістики в Україні, під час повномасштабної війни, який багатьом допоміг розібратися в якому напрямку рухатись, що треба для професійного розвитку”.
Нагадаємо, це вже третя школа, яку «Детектор медіа» організовує за цією концепцією. Перша відбулась навесні 2021 року, а друга ― влітку 2023-го. До навчання в 2024 році організатори обрали 27 учасників з 205 заявок.
ГО «Детектор медіа» запустила «Школу якісних медіа» у 2018 році. Відтоді втілено масштабні навчальні проєкти для білоруських блогерів і журналістів, для українських відеоблогерів, для українських тележурналістів та журналістів-початківців. Раніше організація «Детектор медіа» розробила навчальні онлайн-курси для журналістів та для широкої аудиторії, зацікавленої у підвищенні свого рівня медійної грамотності.