«Детектор медіа» оголошує набір в онлайн-школу для студентів «Якісний дебют у журналістиці 2.0»

Громадська організація «Детектор медіа» оголошує набір для участі в онлайн-школі «Якісний дебют у журналістиці 2.0». Мета цього тренінгового курсу — дати мотивованим молодим людям, які прагнуть стати журналістами, базову практичну підготовку. Всі учасники також одержать менторську підтримку для створення повноцінного авторського матеріалу, що буде опублікований в авторитетному медіа.

Це вже друга школа, яку «Детектор медіа» організовує за цією концепцією, — перша відбулась навесні 2021 року. Друга школа була запланована на весну 2022 року, але з огляду на повномасштабну російську агресію її довелося перенести і дещо переформатувати. Зокрема, ми додали  тренінги, актуальні для журналістики під час війни.

Лектори школи ― українські журналісти, добре відомі аудиторії та авторитетні у професійній спільноті. Наприклад, лекцію про жанр інтерв’ю проведе Власта Лазур ― журналістка «Радіо Свобода», яка також співпрацює з радіо НВ. Тренінг «Основи репортажистики» буде від Марічки Паплаускайте ― амбасадорки жанру літературного репортажу, шефредакторки Reporters та співзасновниці The Ukrainians Media. До числа лекторів залучені також донедавна головний редактор «Бабеля» Євген Спірін; письменниця, теле- та радіоведуча, правозахисниця Лариса Денисенко; головна редакторка Громадського радіо Тетяна Трощинська,  авторка «мануалу для фрилансерів» Тетяна Гонченко та інші.

Взяти участь у тренінговому курсі можуть студенти медійних спеціальностей, які ще не мають досвіду роботи. Найстаранніші учні отримають запрошення на стажування.  

Навчання відбуватиметься в Zoom у форматі чотирьох дво- або триденних модулів із проміжками у 2–3 тижні. Кожен модуль включатиме лекції, розбори домашніх завдань, онлайн-зустрічі з досвідченими медіафахівцями. Протягом навчання кожен учасник/-ця за допомогою ментора працюватиме над власним матеріалом в одному з трьох запропонованих текстових жанрів: репортаж, аналітична стаття або інтерв’ю.

Заявки на участь у тренінговому курсі можуть подавати студенти з усієї України (денної чи заочної форми навчання), які здобувають освіту за спеціальностями, пов’язаними з медіа (журналістика, видавнича справа і редагування, медіакомунікації тощо). Також можлива участь, якщо аплікант/-ка навчається в українському ВЗО, але фізично перебуває за кордоном, проте має можливість підключатися до онлайн-занять.

Важливо: навчальна програма розрахована на початківців без досвіду в практичній журналістиці, але мотивованих та зацікавлених у здобутті медійного фаху. Тобто ви маєте бути або студентом, або мати професійний досвід праці в медіа не більше, ніж пів року. 

Для участі в тренінговому курсі потрібно заповнити анкету до 2 липня 2023 року включно.

Відібрані учасники отримають лист із запрошенням 3 липня 2023 року.

Перший навчальний модуль запланований на 4–6 липня, другий на 18–19 липня, третій на 1–2 серпня, четвертий на 15–16 серпня 2023 року.

Тренінгові модулі відбуватимуться після 18:00 за київським часом.

Участь у тренінговому курсі безкоштовна. Авторам найкращих матеріалів буде запропоновано пройти дистанційне місячне стажування в «Детекторі медіа» та медіа-партнерах.

Авторка курсу і менторка школи — Ірина Малихіна.  Ірина 1994 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка. Професійний досвід — від репортерки до шефредакторки — здобувала на Першому національному, телеканалах «1+1», «Інтері», СТБ, ТРК «Україна», «Радіо Свобода» тощо. Окремий рядок біографії — робота продюсеркою київського бюро міжнародної інформаційної агенції REUTERS (1994–1999). У 2014–2018 роках — керівниця Служби новин телеканалу «112 Україна», у той час випуски новин телеканалу були в топі моніторингів з дотримання стандартів журналістики в медіа. Звільнилася за власним бажанням у 2018-му, після зміни власника каналу. Наразі основна сфера професійної зацікавленості — репортажистика та документальні проєкти. Працює також як медіаконсультантка та медіатренерка.

ГО «Детектор медіа» запустила «Школу якісних медіа» у 2018 році. Відтоді втілено масштабні навчальні проєкти для білоруських блогерів і журналістівдля українських відеоблогерівдля українських тележурналістів та для білоруських відеоблогерів. Раніше організація «Детектор медіа» розробила навчальні онлайн-курси для журналістів та для широкої аудиторії, зацікавленої у підвищенні свого рівня медійної грамотності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *